Case study – Agencja reklamowa B&B Bartłomiej Bocian

O firmie

B&B Reklama Bartłomiej Bocian

Od projektu po gotowy produkt. Projekt – produkcja – montaż

Z jakiej potrzeby wynikało poszukiwanie systemu typ StartStop

Co jakiś czas okazywało się, że ktoś miał wykonać zadanie i po pewnym czasie dowiadywaliśmy się, że nie zostało ono zrealizowane.

Rozwiązanie

Atuty systemu, które znalazły zastosowanie w mojej firmie:

  • Przydzielanie zadań do danej grupy pracowników.
  • Możliwość podejmowania zadania przez pracownika (czyli zadanie zostaje przydzielone do grupy, a podejmuje je ten pracownik, który czuje się dobrze w danym zadaniu). Pracownicy sami dzielą się zadaniami.
  • Możliwość wskazania konkretnego terminu, do którego zadanie ma być wykonane.
  • Funkcja bardzo istotna a nowa, z której na pewno będziemy korzystać, to przekazywanie zadania. Ułatwia to przyjmowanie zleceń. Dodaję zadanie do systemu i przydzielam grafika, a on po wykonaniu projektu, przekazuje zadanie na produkcję. Dzięki temu mam mniej na głowie.
  • System pokazuje rzeczywisty czas trwania poszczególnych zadań.

Podsumowanie rezultatów

System nie pozwala pracownikom zapomnieć o czymkolwiek. Praca na produkcji stała się bardziej wydajna, bo pracownicy na bieżąco widzą, jakie zadania ich czekają, sami dzielą się pracą, a ja nie muszę chodzić, pilnować i przypominać. A jak już się coś wydarzy, łatwo sprawdzić, kto był za to odpowiedzialny. System pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a jak wiadomo czas jest jednostką, której nie da się nadrobić.Robimy bardzo dużo zleceń na wysyłkę. System pozwala uniknąć pomyłek przy pakowaniu produktów. Ponadto pracownik jak już przydzieli sobie zadanie i widzi że czas leci, to siłą rzeczy nie chce, żeby to trwało długo. Dzięki wdrożeniu systemu, pracownicy sami motywują się do wydajniejszej pracy.